Вести

October 31, 2023

Celestia: Лансирање на Native Token со вредност од 3,1 милијарди долари и Airdrop за рани посвојувачи

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Celestia, децентрализирана мрежа, треба да го лансира својот мајчин токен со вкупна понуда од 1 милијарда. Ова ја става нејзината целосно разредена вредност на 3,1 милијарди долари, врз основа на цената на фјучерсот.

Celestia: Лансирање на Native Token со вредност од 3,1 милијарди долари и Airdrop за рани посвојувачи

Airdrop за рани посвојувачи

Како дел од својата стратегија за лансирање, Celestia планира да пушти 60 милиони токени на раните корисници. Сепак, во моментов не е јасно колку од преостанатата вкупна понуда ќе циркулира по пуштањето.

Заклучок

Природниот токен на Celestia има значителен потенцијал во децентрализираниот мрежен простор. Со вкупна понуда од 1 милијарда и целосно разредена вредност од 3,1 милијарда американски долари, таа има за цел да привлече рани посвојувачи преку својата програма airdrop. Како што се приближува датумот на издавање, ќе бидат откриени повеќе детали за циркулирачката понуда. Останете во тек за ажурирања и бидете дел од револуцијата на Celestia!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести