Вести

November 8, 2023

Cardano (ADA) ја предводи активноста за развој на блокчејн, надминувајќи ги главните криптовалути

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Cardano (ADA) се појави како врвен блокчејн во однос на развојната активност, според аналитичката платформа Santiment. Во период од 30 дена, Кардано забележа 502,57 обврски на GitHub, надминувајќи ги другите големи криптовалути. Полкадот (ДОТ) и Кусама (КСМ) ги обезбедија втората и третата позиција со по 484,23 обврски на GitHub. Hedera (HBAR) и Aptos (APT) следеа веднаш зад со 353,67 и 338,77 GitHub обврски, соодветно. Мобилниот прелистувач и статус на гласник (SNT) и блокчејн oracle Chainlink (LINK) исто така се најдоа на врвот на рангирањето со 335,87 и 330,63 обврски на GitHub. Ethereum, водечка криптовалута, го обезбеди деветтото место со 287,67 обврски на GitHub. Мрежата фокусирана на тргување со деривати Vega Protocol (VEGA) ја заокружи листата со 285,57 обврски на GitHub. Напредната методологија на Santiment гарантира дека се земаат предвид само значајните обврски на GitHub, со исклучок на рутинските ажурирања. Високата развојна активност укажува на довербата на програмерите во успехот на овие проекти и ја намалува можноста за лажни шеми. Инвеститорите треба да спроведат темелно истражување пред да се вклучат во инвестиции со висок ризик.

Cardano (ADA) ја предводи активноста за развој на блокчејн, надминувајќи ги главните криптовалути
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести