Вести

February 12, 2024

BoneShibaSwap (BONE) забележува зголемување на мрежни текови, сигнализирајќи потенцијална промена во акумулацијата

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

BoneShibaSwap (BONE), токен за гас Shibarium, забележа зголемување на мрежните текови во последните 24 часа.

BoneShibaSwap (BONE) забележува зголемување на мрежни текови, сигнализирајќи потенцијална промена во акумулацијата

Нето тековите укажуваат на тоа дека имателите или ги намалуваат своите позиции, што е негативно во овој случај, или ги зголемуваат своите позиции, што укажува на акумулација. Нето тековите може да бидат негативни или позитивни во секој случај, во зависност од ситуацијата.

Индикаторот за нето проток на големите држачи на IntoTheBlock, кој дава идеја за промената на позициите на китовите, сугерира изненадувачка промена за токенот за управување со Shiba Inu, BONE.

Нето протокот на големите сопственици се зголеми од -15.610 BONE на 10 февруари на позитивни 286.800 BONE на 11 февруари.

Имајќи на ум дека (позитивните) скокови во мрежата може да се гледаат како акумулација од китовите, додека падовите укажуваат на намалени позиции или продажба, ова изгледа позитивно бидејќи може да имплицира промена од продажба во акумулација. Сепак, пошироката слика за BONE останува онаа на продажбата.

Во последните седум дена, BONE забележа негативни одливи од 2.464%, бидејќи китовите ги намалија своите позиции.

Ова се рефлектира во цената на BONE, која се смири откако достигна највисоки нивоа од 0,655 долари на 8 февруари. Сепак, мечките добиваат предност, со тоа што BONE треба да одбележи четири од пет дена со црвено.

Во моментот на пишување, BONE беше намален за 1,99% во последните 24 часа на 0,60 долари, како одраз на општите падови на пазарот.

Ако BONE најде дно по долготрајна надолна продажба, следно може да се приближи до $1. Од друга страна, ако падот продолжи, се чини дека BONE има воспоставено цврста поддршка во близина на нивото од 0,50 долари.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести