Вести

October 31, 2023

Bitget објавува првична листа на Memecoin на својата платформа

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Bitget објавува првична листа на Memecoin на својата платформа

Bitget, најголемата светска платформа за тргување со крипто копии, е возбудена да го објави првичниот список на Memecoin (MEMECOIN) на својата платформа.

Bitget објавува првична листа на Memecoin на својата платформа

Детали за оглас за Memecoin

 • Memecoin ќе биде наведен во зоната за иновации и мем зоната на 3 ноември 2023 година.
 • Memecoin е мајчин токен на екосистемот на Memeland, развиен од 9GAG.
 • Токенот е компатибилен со стандардот за токени ERC-20.

Популарноста на Memecoin

 • Memecoin се здоби со значителна популарност поради својот уникатен пристап кон дигиталната валута.
 • Има огромна заедница од над 200 милиони следбеници.
 • Брендирањето на Memecoin инспирирано од меми го привлече вниманието на крипто ентузијастите ширум светот.

Обврска на Битгет

 • Листата на Memecoin на Bitget's Innovation Zone и Meme Zone ја одразува посветеноста на Bitget да нуди иновативни и трендовски токени.

Можности за тргување

 • Spot Grid Trading за Memecoin ќе започне во живо во рок од 24 часа по објавувањето на огласот.
 • Трговците можат да депонираат, тргуваат и повлекуваат токени Memecoin на платформата Bitget.

Изјава на Грејси Чен

Грејси Чен, управен директор на Bitget, изрази возбуда за огласот на Memecoin и ја истакна силната поддршка од заедницата зад неа.

За Битгет

 • Bitget е водечка светска берза за криптовалути и Web 3.0 компанија.
 • Тој опслужува над 20 милиони корисници во повеќе од 100 земји и региони.
 • Bitget нуди тргување со копии и други решенија за тргување за да им помогне на корисниците да тргуваат попаметно.
 • Bitget Wallet е крипто-паричник со повеќе синџири со сеопфатни решенија и карактеристики на Web 3.0.
 • Bitget соработува со кредибилни партнери, вклучувајќи ги Лионел Меси и PGL.

За повеќе информации, посетете ја веб-страницата на Bitget.

Контакт: Рејчел Чеунг, Битгет

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести