Вести

October 31, 2023

Altcoins подготвени за експлозивен митинг: аналитичарот предвидува значителен пораст

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Altcoins ја поставуваат сцената за експлозивен митинг

Аналитичарот кој точно го предвиде врвот на биковиот пазар на Биткоин во 2021 година, верува дека алткоините се подготвени за значителен пораст. Псевдонимниот аналитичар, познат како Пентоши, има голем број следбеници на платформата за социјалните медиуми X, каде што ги споделува своите сознанија. Според Пентоши, одредени алткоини би можеле да доживеат значителен митинг кој ќе трае до шест недели.

Altcoins подготвени за експлозивен митинг: аналитичарот предвидува значителен пораст

Пентоши признава дека неговото мислење можеби е неточно, но наведува бројни показатели кои го поддржуваат неговото предвидување. Тој планира да даде детално објаснување во претстојната тема.

Во однос на специфичните алткоини, Пентоши го нуди својот поглед на неколку. Тој советува да се внимава кога се размислува за децентрализирана размена на деривати Injective (INJ), бидејќи моментално е блиску до историски силно ниво на отпор. Пентоши предлага да се чека пониска цена или чисто враќање над нивото на отпор пред да размислите за купување.

Во моментот на пишување, INJ се тргува по 12,12 долари.

Пентоши, исто така, го споменува мајчин токен на Rollbit (RLB), кој тој внимателно го следи. Тој предлага да се чека токенот да достигне нови високи пред да размислите за инвестиција.

RLB моментално се проценува на 0,18 долари.

Полигон (MATIC), решение за скалирање на слој-2, е уште еден алткоин за кој зборува Пентоши. Тој верува дека MATIC е на пат да достигне опсег од 0,70 долари во блиска иднина.

MATIC моментално се тргува по 0,63 долари.

И на крај, Пентоши го истакнува Fetch.AI (FET), алткоин за вештачка интелигенција (AI). FET неодамна го проби клучното ниво на отпор и се чини дека е во нагорен тренд. Пентоши изразува интерес за стекнување на FET по пониска цена, но веќе иницираше мала позиција.

ФЕТ моментално се тргува со 0,29 долари.

Како заклучок, анализата на Пентоши сугерира дека алткоините се подготвуваат за значаен митинг. Сепак, инвеститорите треба да бидат претпазливи и да спроведат сопствено истражување пред да донесат какви било инвестициски одлуки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести