Вести

February 13, 2024

Љубовта е во воздухот: Порака на Шиба Ину за Денот на вљубените и важни ажурирања

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Одрекување: Мислењата изразени од нашите писатели се нивни и не ги претставуваат ставовите на U.Today. Финансиските и пазарните информации дадени на U.Today се наменети само за информативни цели. U.Today не е одговорен за какви било финансиски загуби настанати при тргување со криптовалути. Спроведете сопствено истражување со контактирање на финансиски експерти пред да донесете какви било инвестициски одлуки. Сметаме дека целата содржина е точна од датумот на објавување, но одредени споменати понуди можеби повеќе не се достапни.

Љубовта е во воздухот: Порака на Шиба Ину за Денот на вљубените и важни ажурирања

Неодамна, тимот на Shiba Inu сподели трогателен твит со заедницата на SHIB, кој беше поздравен со многу ентузијазам.

Љубовта е во воздухот

Тимот на Shiba Inu неодамна објави твит на 12 февруари 2024 година, сигнализирајќи го приближувањето на Денот на вљубените. Твитот, придружен со слика на голема маскота на Шиба Ину која собира две кученца, пренесе љубовна порака.

Важно предупредување

Додека заедницата Шиба Ину е возбудена поради пораката вметната од љубов, од клучно значење е да се остане внимателен. Луси, член на тимот на Шиба Ину, издаде предупредување до сопствениците на Шибоши. Таа ги советуваше да се приклучат на заедницата на Дискорд заради нивната безбедност и да бидат свесни за потенцијалните измами и врски со фишинг. Луси ја нагласи важноста да се проверуваат информациите со модераторите и никогаш да не се прават никакви потези врз основа на директни пораки.

Нова интеграција со Shibarium

Во другите вести, решението за слој 2 на Shiba Inu, Shibarium, доби нова интеграција. Frontier Wallet, унифициран паричник без притвор, ја објави својата поддршка за Shibarium. Оваа интеграција им овозможува на корисниците да се вклучат во тргување, удел и заработка на BONE, како и да придонесат за безбедноста на мрежата Shibarium со тоа што ќе станат валидатори.

Останете информирани и останете безбедни во заедницата Шиба Ину!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести