Вести

November 14, 2023

Ѕвездата на тенкови од ајкула, Кевин О'Лири, планира да ги наруши крипто гигантите со нова размена

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Ѕвездата на Shark Tank, Кевин О'Лири, ги откри плановите за нова крипто размена која има за цел да ги попречи водечките гиганти во индустријата. Во интервју за Fox Business, О’Лири нагласи дека ерата на „крипто каубојот“ е завршена. Размената, наречена М2, ќе биде со седиште во Абу Даби и треба да стане најголемата регулирана крипто берза во светот. Ќе биде поддржан со милијарди капитал и ќе има врски со главните институционални играчи.

Ѕвездата на тенкови од ајкула, Кевин О'Лири, планира да ги наруши крипто гигантите со нова размена

О'Лири ја изрази својата возбуда за претстојното лансирање, наведувајќи дека сака да биде ран инвеститор во проектот. Тој верува дека М2 ќе привлече значителен број корисници од Binance, сегашната водечка размена, бидејќи нуди усогласена платформа поддржана од милијарди долари и воспоставени финансиски институции.

Вреди да се напомене дека О'Лири претходно го промовираше FTX, кој подоцна пропадна и неговиот извршен директор беше уапсен под обвинение за измама. Сепак, тој останува уверен во потенцијалот на М2, нагласувајќи ја неговата усогласеност, стабилност, транспарентност на сопственоста и глобална пристапност.

Во моментот на пишување, нема официјално соопштение во врска со лансирањето на М2. На инвеститорите им се советува да спроведат сопствено истражување и да бидат претпазливи кога се вклучени во високоризични инвестиции на пазарот на крипто.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести