Вести

February 16, 2024

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Заедницата Shiba Inu, позната и како SHIB армија, е заробена од потенцијалот на Shibarium во крипто просторот. Ова откритие дојде за време на разговор помеѓу Грок, четбот со вештачка интелигенција создаден од xAI на Илон Маск и член на заедницата SHIB. Грок го пофали Шибариум за неговиот силен фокус на ангажман во заедницата, создавајќи чувство на другарство и припадност. Хуморот и леснотијата на заедницата, често изразени преку меми и шеги, придонесуваат за попријатно и обединето искуство. Дополнително, признаена е посветеноста на Shibarium да им помага на другите и да има позитивно влијание.

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Импресивен раст

Shibarium беше официјално лансиран на главната мрежа во август 2023 година по обемниот развој и тестирање од страна на тимот и заедницата на Shiba Inu. Од нејзиното лансирање, платформата доживеа значителен раст. За само шест месеци, Shibarium ја надмина границата од 340 милиони во вкупните трансакции. Досега имало 341.538.112 трансакции, со 1.351.250 адреси на паричник и 3.117.981 вкупни блокови.

Зголемена стапка на согорување SHIB

Во неодамнешните вести поврзани со SHIB, Shibburn известува за извонредно зголемување од 4.098% во дневната стапка на согорување на SHIB. Во текот на изминатите 24 часа, изгорени се вкупно 42.034.302 SHIB токени во шест трансакции.

Заклучок

Потенцијалот на Shibarium е евидентен преку неговата просперитетна заедница и импресивен раст. Со силен фокус на ангажманот во заедницата, хуморот и посветеноста да се направи позитивно влијание, Shibarium стана обединет и пријатен простор за ентузијастите на Shiba Inu. Понатаму, значителното зголемување на вкупните трансакции на платформата и порастот на стапката на согорување на SHIB ја демонстрираат нејзината растечка популарност и вредност. Како што Shibarium продолжува да се развива, тој претставува возбудливи можности за армијата на SHIB и за пошироката крипто заедница.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Пресвртница на Биткоин: Пазарна капа од 1 трилион долари и надминување на гигантите
2024-02-14

Пресвртница на Биткоин: Пазарна капа од 1 трилион долари и надминување на гигантите

Вести