Вести

November 8, 2023

Четиригодишен настан за преполовување на Биткоин: менувач на играта за рударите

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Четиригодишниот настан за преполовување на Биткоин, кој се очекува во април 2024 година, е од особено значење за рударите. За време на овој настан, блок наградите за индустријата ќе се преполоват.

Четиригодишен настан за преполовување на Биткоин: менувач на играта за рударите
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести