Вести

October 31, 2023

Цена на XRP: Потенцијална добивка и лажно сценарио за пробивање

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Цената на XRP неодамна го проби клучниот отпор на 0,55 долари, сигнализирајќи го потенцијалот за понатамошен нагорен моментум. Сепак, со оглед на тоа што Биткоинот се соочува со отпор од 35.000 долари, алткоините како XRP имаат продажен притисок, ставајќи ги во опасност неговите неодамнешни придобивки.

Цена на XRP: Потенцијална добивка и лажно сценарио за пробивање

Лажно сценарио за пробивање

Постои можност за лажно сценарио за пробивање ако цената на XRP падне под 0,5 долари. Ова може да го забрза продажниот притисок и да создаде стапица за бикови.

Силна поддршка од 0,52 долари

Дневните EMA собрани околу 0,52 долари обезбедуваат силна поддршка за цената на XRP.

Намален обем на тргување

Обемот на тргување во текот на денот во XRP е намален за 28%, што укажува на загуба во моментумот.

Патека за опоравување

Од средината на октомври, цената на XRP е на силен пат за обновување, зголемувајќи се за 17%. Овој митинг е поддржан од силниот обем на тргување и севкупното нагорно расположение.

Странично тргување

Откако го проби нивото на отпор од 0,55 долари, XRP тргуваше настрана над ова ниво во последните три дена. Ова може да укаже на слабеење на посветеноста на купувачите.

Потенцијален пад

Пад под нивото на поддршка од 0,55 долари може да предизвика пад од 5% до нивото на психолошка поддршка од 0,5 долари.

Потенцијална добивка

Позитивна белешка, цената на XRP покажа долги надолни фитили во изминатите три дена, што покажува дека купувачите го бранат нивото на поддршка. Доколку се одржи оваа поддршка, следната цел за XRP може да биде 0,6 $, што претставува потенцијална добивка од 8,5%.

Заклучок

Додека цената на XRP покажа потенцијал за понатамошен нахакан импулс, таа во моментов се соочува со продажен притисок поради отпорот на Биткоин. Инвеститорите треба да бидат претпазливи од можното лажно сценарио и внимателно да ги следат нивоата на поддршка. Ако поддршката остане, постои шанса XRP да достигне 0,6 $ и да добие 8,5%.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести