Вести

October 31, 2023

Цената на монетата Floki се зголемува за 120%: потенцијал за дополнителен пораст и клучните нивоа за гледање

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Цената на монетата Флоки доживеа значаен раст, растејќи околу 120% од најниското ниво на 20 октомври. Во моментов се тргува со 0,0000377 долари, монетата го привлече вниманието на крипто ентузијастите со своите импресивни перформанси.

Цената на монетата Floki се зголемува за 120%: потенцијал за дополнителен пораст и клучните нивоа за гледање

Релито поддржано од силен интерес за купување

Релито на цените на Флоки е поддржано од порастот на обемот на тргување, што укажува на силен интерес за купување. Ова сугерира дека релито може да биде повеќе од само привремен бран.

Кршење на клучните нивоа на отпор

За време на релито, купувачите на монети успешно ги пробија клучните нивоа на отпор на 0,0000247 долари, 0,0000365 долари и неодамна, 0,0000378 долари. Иако имаше мало повлекување, купувачите имаат потенцијал да го одржат закрепнувањето ако цената на монетата се затвори над 0,0000378 долари.

Потенцијал за дополнителен наплив

Ако цената на монетата успее да се затвори над 0,0000378 долари, може да добие соодветна поддршка за да продолжи со закрепнувањето. Овој митинг по избивањето има потенцијал да ги поттикне цените уште 33% повисоки, достигнувајќи ја психолошката бариера од 0,00005 долари.

Клучни нивоа за гледање

Додека краткорочните трговци можеби претпочитаат да ги резервираат своите профити, постои можност за притисок од надземни набавки. Ако продажниот притисок ја турка цената на Флоки под 0,0000378 долари и отпорот на надолна линија, може да дојде до подлабоко повлекување. Потенцијалните нивоа на поддршка може да се најдат околу 0,000036 долари и 0,000032 долари, според алатката за подобрување на Фибоначи.

Како заклучок, цената на монетата Флоки покажа импресивни перформанси и силен интерес за купување. Ако купувачите можат да го одржат релито и да ги пробијат клучните нивоа на отпор, постои потенцијал за понатамошен пораст. Сепак, треба да се внимава бидејќи може да има притисок на напојување над главата и можност за подлабоко повлекување. Инвеститорите треба внимателно да ги следат клучните нивоа споменати за да донесат информирани одлуки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести