Вести

October 31, 2023

Цената на биткоинот се соочува со отпор од 35.000 долари: претстои потенцијална корекција

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Цената на Биткоин го води закрепнувањето на пазарот на криптовалути од третата недела од октомври. Сепак, се чини дека застој на клучното ниво од 35.000 долари, што покренува прашања за одржливоста на тековното рели.

Цената на биткоинот се соочува со отпор од 35.000 долари: претстои потенцијална корекција

Шема и отпор на каналот

Цената на Биткоин наиде на долгогодишна шема на канали, при што нивото од 35.000 долари делува како клучен отпор. Неодамнешните свеќи со долги фитили на ова ниво укажуваат на потенцијален пресврт.

Нивоа на потенцијални корекции

Ако се случи значајна корекција, нивоата на поправка на Фибоначи покажуваат дека цената може да најде поддршка на 33.000 $ (23,6% ниво на Fib) и 31.380 $ (38,2% Fib ниво).

Постепено закрепнување

Сè додека растечката шема на каналот останува недопрена, се очекува обновувањето на цената на БТК да биде постепено, но може да нема длабочина. За да се префрли наративот и да се поттикне цената над 40.000 долари, одлучувачки прекин над линијата на трендот на отпорот е клучен.

Заклучок

Цената на Bitcoin се соочува со отпор од 35.000 долари, што укажува на потенцијална мала корекција. Трговците треба да ја следат шемата на каналот и клучните нивоа на поддршка за потенцијалните можности за купување.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести