Вести

November 6, 2023

Трансферите на китови предизвикуваат шпекулации и насилни чувства во заедницата SHIB

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Whale Alert, водечка платформа за крипто-следење, неодамна откри податоци за значителни трансфери на китови кои вклучуваат Shiba Inu токени. Овие трансфери предизвикаа шпекулации во крипто заедницата.

Трансферите на китови предизвикуваат шпекулации и насилни чувства во заедницата SHIB

Трансферите на китовите

Според Whale Alert, непознат паричник префрлил неверојатни 4,43 трилиони SHIB токени, што е еквивалентно на 35,82 милиони долари, во друг непознат паричник. Овој трансфер го привлече вниманието на крипто ентузијастите и донесе нахакан сентимент на поширокиот крипто пазар.

Импликации за SHIB Цена

Цената на токените Shiba Inu доживеа мали флуктуации поради тековното согорување и пренос на токени. Во моментов, цената на SHIB изнесува 0,000008106 $, со маргинален пад од 0,58% во изминатите 24 часа. Сепак, вкупниот неделен пораст останува позитивен на 1,56%.

Напори на заедницата

Заедницата Шиба Ину активно согоруваше токени, со приближно 1.195.326 токени изгорени од денес. Ова резултираше со значително намалување на вкупните токени во оптек за 87,85%. Дополнително, заедницата пренесува токени помеѓу паричници наместо централизирани размени, што укажува на заеднички напори за зајакнување на токеномиката на SHIB.

Outlook за токенот

Инвеститорите и трговците внимателно го следат токенот SHIB поради проактивните мерки на заедницата и позитивните случувања. Трансферот на китови и согорувањето на токени демонстрира ветувачка иднина за токенот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести