Вести

October 31, 2023

Токенизација: Дигитализирање на реалните средства за глобалните финансиски пазари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Токенизацијата се здобива со популарност меѓу банкарските гиганти и институции ширум светот. Тоа вклучува дигитализирање на средствата од реалниот свет со користење на блокчејн технологија. Големите економии го тестираат издавањето обврзници и токенизацијата на фондовите за потенцијално да ја подобрат ефикасноста на глобалните финансиски пазари.

Токенизација: Дигитализирање на реалните средства за глобалните финансиски пазари
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести