Вести

October 31, 2023

Судијата ја ограничува одбранбената стратегија во судењето на поранешниот милијардер

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Во судењето на поранешниот милијардер, судијата ја ограничи способноста на одбраната да користи одбрана од совети. Адвокатите на одбраната се обидоа да ја воведат оваа одбрана на сите теми, но судијата им дозволи само да разговараат за политиката за задржување документи на FTX. Тоа значи дека одбраната нема да може да презентира докази или аргументи поврзани со совети дадени од адвокати во други области. Одлуката на судијата го стеснува опсегот на стратегијата на одбраната и може да влијае на нивната способност да презентираат сеопфатен случај. Важно е одбраната внимателно да размисли како ќе ги презентираат своите аргументи во рамките на ограничувањата поставени од судијата.

Судијата ја ограничува одбранбената стратегија во судењето на поранешниот милијардер
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести