Вести

October 31, 2023

Судијата пресуди дека Bankman-Fried е виновен за измама со жици во случајот FTX Marketing

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Судијата одлучи дека поротата треба да го прогласи Банкмен-Фрид за виновен за една точка за измама со жици, доколку имало погрешно претставување или злоупотреба во начинот на кој тој им продавал FTX на клиентите. Оваа пресуда е рана победа за обвинителството.

Судијата пресуди дека Bankman-Fried е виновен за измама со жици во случајот FTX Marketing
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести