Вести

November 1, 2023

Стабилност и отпорност на цените на XRP: аналитичарите предвидуваат позитивен исход

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Стабилност и отпорност на цените на XRP: аналитичарите предвидуваат позитивен исход

Матичната криптовалута XRP на Ripple ја задржа стабилноста околу сегашното ниво од 0,59 долари, по неодамнешниот пораст на крипто-пазарот. Аналитичарите очекуваат позитивен исход за XRP во ноември 2023 година.

Стабилност и отпорност на цените на XRP: аналитичарите предвидуваат позитивен исход

Дали XRP ќе го скрши локалниот отпор?

Аналитичарите веруваат дека XRP во моментов се соочува со логично ниво на отпор, но тоа не мора да укажува на значителен пад на цената доколку отпорот не се прекрши. Токенот доживеа зголемување на цената од 7% во текот на изминатата недела, возејќи се на целокупниот позитивен моментум на крипто-пазарот. Се очекува отпорот да продолжи до нешто под 0,70 долари. Ако XRP може да го надмине овој локален отпор, тоа би бил нахакан знак и потенцијално би можел да достигне високи околу 0,90 долари.

Следно консолидација?

За време на сегашната фаза на отпор, аналитичарите сугерираат дека пробивањето на повисоки нивоа не мора да значи огромен пад на цената за XRP, туку период на консолидација. Недостатокот на ликвидност на крипто-пазарот влијаеше на неколку алткоини, вклучувајќи го и XRP. Сепак, зголемувањето на ликвидноста може да доведе до избивање на поголеми височини. Имаше предвидувања дека зголемената ликвидност може да предизвика потенцијален собир до 2 долари за XRP, веројатно во водство до преполовувањето на Биткоин во вториот квартал од 2024 година.

Како заклучок, ценовната стабилност и отпорноста на XRP се внимателно следени од аналитичарите. Додека се соочуваме со отпор, постои оптимизам за позитивен исход во блиска иднина. Ако XRP може да го скрши локалниот отпор, потенцијално би можел да достигне нови високи. Дополнително, зголемувањето на ликвидноста на пазарот на крипто може дополнително да го поддржи нагорното движење на XRP. Инвеститорите и трговците треба внимателно да ги следат овие случувања бидејќи тие би можеле да имаат значително влијание врз цената на XRP во наредните месеци.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести