Вести

November 23, 2023

Стабилизација на BNB Token: Четврто по големина дигитално средство со пазарна капа од 36 милијарди долари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

По период на интензивно тргување, токенот BNB (BNB), кој е тесно поврзан со Binance и неговите поврзани блокчејн мрежи, покажа знаци на стабилизација. И покрај првичната распродажба, токенот сега достигна ниво што е во согласност со неговиот опсег на тргување во изминатите неколку месеци.

Стабилизација на BNB Token: Четврто по големина дигитално средство со пазарна капа од 36 милијарди долари

Пазарната капитализација

Со пазарна капитализација од приближно 36 милијарди долари, токенот BNB моментално ја држи позицијата на четврто по големина дигитално средство во светот.

Заклучок

Накратко, BNB токенот доживеа неодамнешна трговска активност, но успеа да се стабилизира на ниво слично на неговиот претходен опсег на тргување. Со пазарна капитализација од 36 милијарди долари, таа и понатаму е една од најдобрите дигитални средства во светот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести