Вести

November 25, 2023

Солана (SOL): Најбрзиот коњ во следниот циклус на крипто-пазар

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Врвниот крипто аналитичар Блунц верува дека неодамнешната корекција во Солана (SOL) е завршена и дека собирите треба да продолжат за водечкиот ривал на Ethereum (ETH).

Солана (SOL): Најбрзиот коњ во следниот циклус на крипто-пазар

Теорија на бранови Елиот

Бланц ја користи теоријата на брановите Елиот за да ги предвиди движењата на цените врз основа на психологијата на толпата, која има тенденција да се манифестира во бранови. Според оваа теорија, ценовните импулси се случуваат во пет бранови по корекции со три бранови „ABC“. Bluntz наведува дека SOL има завршено ABC корекција и е подготвен за уште еден импулс наопаку.

Потенцијалот на Солана

Блунц сугерира дека Солана најверојатно ќе биде „најбрзиот коњ“ во следниот циклус на крипто пазар. Тој истакнува дека SOL/BTC, парот Bitcoin на Солана, укажува на поголема сила што доаѓа во блиска иднина.

Целна цена

Bluntz цели на цена над 80 долари за Солана додека не го заврши движењето со пет бранови нагоре. Сепак, тој верува дека SOL најверојатно ќе достигне многу повисоки цени од 80 долари врз основа на неговата анализа на графикони.

Заклучок

Бланц останува оптимист за идниот настап на Солана, очекувајќи нови издигнувања и повлекувања од три бранови проследени со дополнителни придобивки. Тој предлага повторно да се процени ситуацијата откако ќе заврши структурата со пет бранови. Во моментот на пишување, SOL се тргува по 57,39 долари.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести