Вести

October 31, 2023

Собир на крипто пазар: ADA, SHIB, DOGE и INJ корекција на лице, трговци внимавајте

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Минатата недела, Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) и Injective (INJ) доживеаја значаен митинг на пазарот на крипто, со добивки од над 10%. Сепак, добро познат аналитичар, Али Мартинез, предвиде корекција за овие криптовалути врз основа на сигналот за продажба на индикаторот TD Sequential.

Собир на крипто пазар: ADA, SHIB, DOGE и INJ корекција на лице, трговци внимавајте

Очекувана корекција

Според Мартинез, ADA, SHIB, DOGE и INJ најверојатно ќе претрпат корекција, што може да резултира со минимален пад на цените од 10%. Оваа корекција е неопходна пред овие криптовалути да го продолжат својот нагорен моментум.

Неодамнешни движења на цените

Во изминатите 24 часа, SHIB забележа пад на цената од 2%, а моментално се тргува по 0,000000$79. 24-часовниот минимум и највисокиот за SHIB се 0,00000789 $ и 0,00000808 $, соодветно. Дополнително, обемот на тргување е намален за 20%, што укажува на пад на интересот на трговците.

DOGE исто така доживеа пад на цената од 1% во последните 24 часа. Сепак, краткорочната продажба од страна на трговците доведе до одредено нагорно движење. 24-часовниот минимум и највисокиот за DOGE се 0,068 долари и 0,070 долари, соодветно.

АДА, од друга страна, забележа пораст на цените бидејќи трговците ги затворија своите кратки позиции. Моментално се тргува по 0,29 долари, со 24-часовно ниско и високо ниво од 0,292 и 0,298 долари, соодветно. Заедницата Кардано останува оптимист за тоа дека криптовалутата ќе ги надмине следните нивоа на отпор.

Во меѓувреме, INJ беше сведок на значителен митинг од скоро 45% во изминатата недела и 85% во изминатиот месец, поттикнат од големите случувања во индустријата за вештачка интелигенција (ВИ). Во моментов се тргува по 14,01 долари, се очекува корекција поради резервација на добивка.

Заклучок

Накратко, Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) и Injective (INJ) доживеаја забележителен митинг на пазарот на крипто. Сепак, се очекува корекција за овие криптовалути врз основа на сигналот за продажба на индикаторот TD Sequential. Трговците треба да бидат подготвени за потенцијален пад на цените од 10% пред да продолжи нагорниот моментум. Важно е да се следат неодамнешните движења на цените и трендовите на пазарот за да се донесат информирани одлуки за инвестирање.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести