Вести

November 8, 2023

Следните чекори на претседателот на ДИК, Генслер за апликацијата на Grayscale и фокусот на Агенцијата на технолошките предизвици

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Претседателот на ДИК Гери Генслер неодамна се осврна на темата за апликацијата на Grayscale и други поврзани прашања. На прашањето за следните чекори на агенцијата, Генслер изјави дека во овој момент нема да даде одговор. ДИК во моментов чека препораки од својот персонал пред да преземе какви било активности. Во меѓувреме, Генслер објави видео во кое ја истакнува важната работа што ја прави корпоративно-финансиската организација на агенцијата. Оваа работа е фокусирана на справување со предизвиците што ги поставуваат технологијата и деловните модели кои брзо се развиваат, кои ќе играат клучна улога во евалуацијата на апликацијата на Grayscale.

Следните чекори на претседателот на ДИК, Генслер за апликацијата на Grayscale и фокусот на Агенцијата на технолошките предизвици
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести