Вести

February 12, 2024

Силата на Биткоин и потенцијалот за алткоин: Солана, Чејнлинк и Трон

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Способноста на биткоинот да го надмине силниот отпор на сегашните нивоа е клучна за почеток на правилен собир на алткоин, според искусен трговец со крипто и едукатор.

Силата на Биткоин и потенцијалот за алткоин: Солана, Чејнлинк и Трон

Потенцијалот на Солана

Ако биткоинот може да ја задржи својата сила наспроти големиот отпор, тој има потенцијал да ги започне собирите на големите алткоини. Еден таков алткоин е Solana (SOL), кој може да забележи скок на неговата цена до 140 долари, како што предвиде едукаторот за криптовалути Короуш Канегах.

Лидерство на пазарот на Биткоин

Биткоинот моментално го предводи порастот на пазарот, поставувајќи нова цена на циклусот висока над 49.500 долари на главните берзи. Нејзините силни перформанси на турбулентни нивоа може да имаат корист и за други алткоини, како што е Chainlink (LINK), кој веќе покажува знаци на пробивање.

Силата на Трон

Додека Ethereum се соочи со предизвици, Tron (TRX) се појави како силен конкурент. Во текот на изминатите три месеци, TRX доби над 25% во вредност, надминувајќи ја пазарната капитализација од 11 милијарди долари. Еластичноста и пазарните перформанси на Трон го прават главен конкурент во крипто просторот.

Заклучок

Способноста на Биткоин да го надмине отпорот и да го задржи своето лидерство на пазарот е клучна за успехот на алткоините како Солана и Чејнлинк. Дополнително, импресивниот раст и перформансите на Трон го позиционираат како силен конкурент на пазарот на криптовалути. Инвеститорите треба внимателно да ги следат перформансите на Биткоин и да ги земат предвид потенцијалните можности претставени од алткоини како Солана и Трон.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести