Вести

November 15, 2023

Протоколот ApeX воведува договори за USDT: проширување на можностите за трговците

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

ApeX Protocol, водечки деривати DEX без притвор, го објави бета објавувањето на договорите USDT. Ова означува значајна пресвртница за ApeX како еден од пионерските DEX, бидејќи сега нуди поддршка и за постојаните договори USDC и USDT.

Протоколот ApeX воведува договори за USDT: проширување на можностите за трговците

Проширување на опсегот на производи

Препознавајќи го значителниот удел на USDT на пазарот на стабилни coin, со 69,5% од 15 ноември 2023 година, ApeX направи значителен чекор напред со воведување договори USDT. Првично, почнувајќи со парот BTC-USDT, трговците сега можат да уживаат 50x потпора, со дополнителни договорни списоци планирани за блиска иднина.

Кориснички-центрични иновации

Оваа стратешка експанзија ја демонстрира посветеноста на ApeX за иновации насочени кон корисниците и реагирање на трендовите на пазарот. Ја потврдува позицијата на ApeX како водечки играч во просторот на DeFi, обезбедувајќи им на трговците алатки кои ја подобруваат ефикасноста и ги прошируваат можностите.

План за поттикнување на креаторите на пазар USDT

За да го прослави лансирањето на договорите со USDT, ApeX го воведува Планот за поттикнување на креаторите на пазарот USDT. Учесниците можат да имаат корист од негативните надоместоци на производителот од -1,2 базични поени за почетните 120 дена. По овој период, ќе бидат достапни долгорочни стимулации до -1,1 базични поени врз основа на обемот на тргување.

Бета Баунти настан

ApeX исто така е домаќин на настанот 5.000 USDT Beta Bounty, дизајниран да ги награди трговците кои активно ја тестираат платформата и даваат повратни информации. Овој настан го препознава нивниот придонес за воспоставување безбедно и оптимално искуство за тргување на ApeX.

Визијата на ApeX

Tekla I, шеф за развој на бизнисот во ApeX Protocol, изјави: „Интеграцијата на договорите USDT не е само за проширување на понудите на нашата платформа. Тоа е доказ за нашата непоколеблива посветеност да им обезбедиме на трговците алатки кои ја подобруваат ефикасноста и ги прошируваат можностите. Ние веруваме во децентрализирана иднина каде тргувањето е подостапно, транспарентно и усогласено со вистинскиот дух на блокчејн“

За повеќе информации за ApeX, посетете ја нивната веб-страница или следете ги на Twitter и Telegram.

Контакт: Маријам, Davion Labs

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести