Вести

February 13, 2024

Програмерката на Shiba Inu го задева изненадувањето за Денот на вљубените и возбудливите ажурирања

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Програмерката на Shiba Inu го задева изненадувањето за Денот на вљубените

Главниот развивач на Shiba Inu, познат како Shytoshi Kusama, неодамна ја задева заедницата со интригантна објава за претстојниот Ден на вљубените. Во пораката споделена на групата Телеграма „Shibarium Tech“, Кусама ја потсети армијата на SHIB да ги подготви своите срца и паричници. Додека точните детали за изненадувањето допрва треба да се откриваат, оваа објава предизвика ентузијазам кај заедницата.

Програмерката на Shiba Inu го задева изненадувањето за Денот на вљубените и возбудливите ажурирања

NFT поврзани со SHIB на хоризонтот

Покрај закачката за Денот на вљубените, Кусама на Твитер навести и нов развој во светот на SHIB. Во твитот се спомнати Shiboshis, кои се NFT базирани на шибариум. Сметката @shiboshisworld сподели кратко видео со твитот на Кусама и пораката „љубовта е тука“, дополнително подгревајќи ги шпекулациите за претстојното издание.

Се приближува лансирањето на SHI

Луси, претставник на тимот на SHIB, неодамна сподели ажурирање за напредокот на екосистемот Shibarium. Според Луси, развојот оди добро, со нови Dapps, DAO и други проекти кои активно се создаваат на блокчејнот слој-2. Луси го спомена и претстојното лансирање на SHI stablecoin, уверувајќи ги сопствениците на Shiba Inu дека ќе имаат корист не само од екосистемот Shibarium, туку и од соработките со други проекти.

Заклучок

Со Денот на вљубените веднаш зад аголот, заедницата Шиба Ину со нетрпение го очекува изненадувањето што го задева Шитоши Кусама. Дополнително, претстојното лансирање на SHI stablecoin и воведувањето на Shiboshis NFT предизвикаа возбуда кај имателите на SHIB. Како што екосистемот Shibarium продолжува да расте, иднината изгледа ветувачка за Shiba Inu и нејзината посветена заедница.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести