Вести

February 13, 2024

Прогноза на Tuur Demeester: Биткоин пазарот цели 200-600 илјади долари до 2026 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Легендарниот Bitcoiner, макро економист и инвеститор Tuur Demeester, главен уредник на Adamant Research, сподели некои детали за претстојниот пазар на бик. Во оваа статија, ќе истражиме зошто овој пазар на бик ќе се разликува од релито во 2021 година.

Прогноза на Tuur Demeester: Биткоин пазарот цели 200-600 илјади долари до 2026 година

Целите на цените

До 2026 година, Tuur Demeester предвидува дека цената на Bitcoin (BTC) може да достигне нивоа помеѓу 200.000 и 600.000 долари по монета. Овој неверојатен собир од 4-12 пати ќе биде поттикнат од трилиони долари од различни спасувачки и стимулативни програми.

„Во 21 година, биткоинот достигна 69.000 долари. Целта сум на 200-600.000 долари до 2026 година. - Туур Деместер

Важноста на малопродажбата „Будење“

За разлика од многу бикови на Биткоин, Деместер нагласува дека „будењето“ на малопродажбата ќе игра клучна улога во собирот на Биткоин, наместо институционално вклучување. Тој ги предупредува малопродажните инвеститори заинтересирани за потенцијален митинг на Биткоин над 500.000 долари да бидат претпазливи во врска со долгот и потенцијалната прекумерна изложеност поради нестабилноста на Биткоин.

„Имајте на ум една од најважните лекции во биткоинот: бидете внимателни со долгови и потенцијално прекумерно изложување, бидејќи неговата нестабилност лесно ќе ви предизвика удар. - Туур Деместер

Два врвови на цените на БТК

Деместер, исто така, сугерира дека тековниот циклус на бикови може да има два дела, слично на она што се случи во 2013 година.

„Исто така, Деместер тврдеше дека тековниот бикови циклус може да дојде во два дела, како и во 2013 година. - Туур Деместер

Како заклучок, прогнозата на Tuur Demeester за бик пазарот на Bitcoin предвидува значајни ценовни цели помеѓу 200.000 и 600.000 долари до 2026 година. Тој ја нагласува важноста на малопродажните инвеститори во возењето на релито и советува претпазливост поради нестабилноста на Биткоин. Дополнително, тој сугерира дека биковиот пазар може да дојде во два дела, што потенцијално ќе го направи подолг од претходните собири. Инвеститорите треба да ги земат предвид овие фактори кога донесуваат одлуки на пазарот на Биткоин.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести