Вести

November 7, 2023

Претстојниот наплив на биткоин до 60.000 долари и повеќе: Експертски предвидувања

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Широко следен трговец со крипто предвидува дека Биткоинот (BTC) одеднаш ќе порасне во цената и ќе достигне ново највисоко ниво на сите времиња, додека многумина се фатени на страна.

Претстојниот наплив на биткоин до 60.000 долари и повеќе: Експертски предвидувања

Импулс кон 60.000 долари

Псевдонимниот аналитичар Блунц им кажува на своите 226.800 следбеници на платформата за социјални медиуми X дека Биткоинот можеби е во раните фази на силен импулс што би можел да го однесе БТК до нивото од 60.000 долари за неколку недели. Бланц е практичар на теоријата на брановите Елиот, која се обидува да ги предвиди движењата на цените врз основа на психологијата на толпата која има тенденција да се манифестира во бранови. Трговецот вели дека верува дека Биткоинот е веројатно во третата фаза од шемата со 5 бранови нагоре.

Очекувани минимални повлекувања

Бланц верува дека повлекувањата во цената на Биткоин ќе бидат минимални во споредба со претходните години. Иако може да има падови од 20% на патот, тие се очекува да се случат и да закрепнат многу побрзо од повеќемесечните падови од 30% забележани претходно оваа година.

Нови врвови до 2024 година

Врз основа на неговата табела, Блунц сугерира дека Биткоинот ќе достигне нови врвови во средината до крајот на 2024 година, при што петтиот бран на импулсот го става БТК на ниво од 76.000 долари.

Алткоини за гледање

Во прилог на Bitcoin, Bluntz, исто така, очекува експлозивни потези нагоре за два altcoins: Ocean Protocol (OCEAN) и Chainlink (LINK). Ocean Protocol е дигитално средство за споделување податоци со фокус на вештачката интелигенција, додека Chainlink е децентрализиран провајдер на Oracle.

Заклучок

Според предвидувањата на крипто трговецот Блунц, биткоинот се очекува да доживее силен импулс кон нивото од 60.000 долари во наредните недели. Трговецот верува дека Биткоинот моментално е во третата фаза од шемата со 5 бранови нагоре и очекува минимални повлекувања на патот. Блунц, исто така, сугерира дека Биткоин ќе достигне нови највисоки нивоа на сите времиња до 2024 година, со петтиот бран на импулсот што го турка БТК преку нивото од 76.000 долари. Дополнително, Bluntz предвидува експлозивни потези нагоре за altcoins Ocean Protocol и Chainlink. Инвеститорите треба да ги разгледаат овие предвидувања и да направат сопствено истражување пред да донесат какви било инвестициски одлуки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести