Вести

November 1, 2023

Предвидувањата на Altcoin Sherpa за THORChain, Blur и MATIC: Целни цени и анализа

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Широко следен крипто аналитичар, Алткоин Шерпа, ги сподели своите предвидувања за два алткоини - THORChain (RUNE) и Blur (BLUR). Altcoin Sherpa верува дека THORChain е подготвен да се движи нагоре, а следната целна цена е 3 долари. THORChain е децентрализиран протокол за ликвидност кој овозможува размена на средства преку различни блокчејн мрежи без потреба од централизирани посредници.

Предвидувањата на Altcoin Sherpa за THORChain, Blur и MATIC: Целни цени и анализа

Од друга страна, Altcoin Sherpa смета дека Blur има потенцијал да достигне 0,30 долари, и покрај неодамнешниот пад од 10% во последните 24 часа. Blur е криптовалута фокусирана на приватноста која забележа зголемување на вредноста за 43% во текот на изминатиот месец.

Altcoin Sherpa, исто така, го споделува своето мислење за Polygon (MATIC), решение за скалирање слој-2 за Ethereum. Иако тој верува дека MATIC изгледа во ред, тој истакнува дека 200-неделниот експоненцијален подвижен просек во моментов е на исто ниво на цени, што го прави помалку привлечно купување во споредба со другите монети.

Важно е да се напомене дека овие предвидувања се засноваат на анализите и мислењата на Altcoin Sherpa и не треба да се сметаат за инвестициски совети. На инвеститорите им се советува да спроведат сопствено истражување и длабинска анализа пред да донесат какви било одлуки за инвестирање.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести