Вести

November 25, 2023

Потенцијал за пробивање на Полкадот: клучна анализа од Рект Капитал

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Широко следен крипто аналитичар, Рект Капитал, навлегува во пазарите на алткоин, со посебен фокус на блокчејнот за интероперабилност Polkadot (ДОТ). Рект Капитал забележува дека вкупниот пазар за алткоини се приближува до пазарната граница последен пат забележана околу август 2022 година, што е значајна пресвртница.

Потенцијал за пробивање на Полкадот: клучна анализа од Рект Капитал

Повторно тестирање и потенцијал за пробивање на Полкадот

„Рект Капитал“ нагласува дека „Полкадот“ моментално е подложен на повторно тестирање на својата макро пазарна структура. Ова повторно тестирање е клучно за потврдување на пробивање на платформата. Трговецот нагласува дека Полкадот е во процес на кршење на отпорот на клин во паѓање и месечно затворање над оваа шема е неопходно за нахакан сентимент.

Важноста на неделното повторно тестирање

Рект Капитал објаснува дека тековното неделно повторно тестирање е од суштинско значење за Полкадот да обезбеди месечно затворање над врвот на шемата. Иако сè уште е можно да се натопи во истата област во декември, тоа би било дел од месечното повторно тестирање, што на крајот ќе го потврди пробивот. Оваа постепена подготовка покажува дека Полкадот се позиционира за макро нагорен тренд.

Тековен статус на Полкадот

Во моментот на пишување, Polkadot (DOT) се проценува на 5,27 долари, што одразува зголемување од 2,4% за тој ден.

Заклучок

Анализата на Rekt Capital фрла светлина врз севкупните перформанси на пазарот на алткоин и конкретно се фокусира на потенцијалот за пробивање на Полкадот. Тековното повторно тестирање и важноста на месечно затворање над отпорот на клин во паѓање укажуваат на позитивна перспектива за Полкадот. Инвеститорите и трговците треба внимателно да ги следат овие случувања бидејќи тие можат да претставуваат можности за високи приноси.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести