Вести

November 8, 2023

Потенцијалниот митинг на Биткоин до 70.000 долари до септември 2024 година: Анализа на Дејв бранот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Популарен трговец, познат како Dave the Wave, кој точно го предвиде падот на Биткоин во мај 2021 година, постави техничка цел за постигнување на врвната криптовалута со цел да се позиционира за масовен митинг кон крајот на 2024 година.

Потенцијалниот митинг на Биткоин до 70.000 долари до септември 2024 година: Анализа на Дејв бранот

Целта

Дејв бранот сподели табела со своите 142.600 следбеници на X, платформа за социјални медиуми, што покажува дека Биткоинот може да се искачи до нивото од 70.000 долари околу средината на септември 2024 година. Оваа проекција се заснова на претстојниот настан за преполовување, закажан за 18 април 2024 година .

Потенцијален рели

Ако Биткоинот го достигне нивото од 70.000 долари до септември 2024 година, графиконот на Дејв бран сугерира дека би можел да доживее сличен митинг на оној во 2017 година.

Доследност со намалените приноси

Дејв бранот истакнува дека оваа цел се усогласува со принципот на Биткоин за намалување на приносот. Тој, исто така, споделува друга табела што покажува дека БТК може да се искачи до опсегот од 180.000 американски долари до април 2025 година, што претставува зголемување од повеќе од 400% од неговата сегашна цена.

Сегашен статус

Од сега, Bitcoin се тргува по 35.375 долари, што покажува зголемување од 26% во изминатите 30 дена.

Заклучок

Врз основа на анализата на Дејв бранот, Биткоинот има потенцијал да го достигне нивото од 70.000 долари до септември 2024 година, поставувајќи ја сцената за значаен митинг. Инвеститорите треба да ги разгледаат овие проекции и да спроведат сопствено истражување пред да донесат какви било инвестициски одлуки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести