Вести

October 31, 2023

Потенцијален нагорен ризик на Биткоин: уште една нога или повлекување по состанокот на FOMC

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Потенцијалниот значителен нагорен ризик на Биткоин има краток рок на траење. Аналитичарите, предводени од Јукари Кусу, објаснуваат дека постојат две можни сценарија за движење на цената на Биткоин.

Потенцијален нагорен ризик на Биткоин: уште една нога или повлекување по состанокот на FOMC

Сценарио 1: Уште една нога нагоре

Во првото сценарио, Биткоин би можел да доживее уште еден чекор напред во следните неколку дена. Ова значи дека цената може дополнително да се зголеми пред да влезе во фаза на корекција.

Сценарио 2: Одржување на тековно ниво

Во второто сценарио, Биткоинот би можел да остане на сегашното ниво до состанокот на FOMC (Федерален комитет за отворен пазар) следната недела. По состанокот, може да почне да се повлекува.

Заклучок

Потенцијалниот нагорен ризик на Биткоин е привремен и има краток рок на траење. Трговците и инвеститорите треба да бидат свесни за двете можни сценарија: уште една нога или повлекување по состанокот на FOMC. Важно е да останете информирани и да донесувате информирани одлуки врз основа на трендовите и настаните на пазарот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести