Вести

November 8, 2023

Потенцијален митинг на цените на биткоинот за време на митингот на Дедо Мраз

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Релито на Дедо Мраз, феномен забележан на берзата, потенцијално може да има позитивно влијание врз цените на Биткоинот. Според Matrixport, водечки снабдувач на финансиски услуги за криптовалути, постои можност за собир на цените на Bitcoin во блиска иднина.

Потенцијален митинг на цените на биткоинот за време на митингот на Дедо Мраз

Зголемување на купувачите и пробивот на биткоинот

За време на тргувањето во САД, има постојан пораст на купувачите на Биткоин. Овој пораст на побарувачката укажува на потенцијално нагорно движење на цените. Дополнително, постои тековен обид за избивање на Биткоин, што дополнително ја поддржува можноста за митинг.

Потенцијален митинг на цените

Matrixport сугерира дека ако продолжат сегашните трендови, би можеле да бидеме сведоци на митинг на цените на Bitcoin до крајот на месецот и годината. Овој митинг може да биде поттикнат од зголемениот број на купувачи и потенцијалниот пробив на Биткоин.

Заклучок

Митингот на Дедо Мраз претставува можност цените на Биткоинот да се зголемат. Со постојаното зголемување на купувачите за време на тргувањето во САД и тековниот обид за избивање на Bitcoin, постои можност цените да се зголемат до крајот на месецот и годината. Инвеститорите треба внимателно да ги следат овие случувања и да ги разгледаат потенцијалните придобивки од учеството на митингот на Дедо Мраз.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести