Вести

February 12, 2024

Пад на пазарот на криптовалути: Пад на стапките на DOGE и SHIB

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Пазарот на криптовалути ја започна новата недела со надолна нота, при што повеќето криптовалути доживеаја пад на вредноста. Според CoinStats, стапката на DOGE падна за 3% во текот на изминатите 24 часа, додека SHIB се намали за 2,64%.

Пад на пазарот на криптовалути: Пад на стапките на DOGE и SHIB

DOGE / УСД

На дневниот графикон, цената на DOGE ја проби зоната од 0,080 долари, што покажува дека продавачите во моментов се помоќни од купувачите. Сè додека стапката остане под оваа ознака, можеме да очекуваме дополнителен пад до 0,078 долари во блиска иднина.

SHIB / УСД

SHIB го следеше надолниот тренд на DOGE, при што неговата стапка не можеше да се поправи над нивото од $0,00000946. Доколку оваа ситуација продолжи, постои можност за тестирање на зоната од 0,0000090 долари подоцна оваа недела. На прес-време, SHIB се тргува по 0,00000926 долари.

Заклучок

Важно е да се напомене дека информациите дадени на U.Today се наменети само за информативни цели и не треба да се сметаат за финансиски совети. Пред да донесете какви било одлуки за инвестирање, се препорачува да спроведете сопствено истражување и да се консултирате со финансиски експерти. Иако се стремиме да обезбедиме точна содржина, имајте предвид дека одредени споменати понуди можеби повеќе не се достапни.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести