Вести

November 7, 2023

Откријте ја иднината на крипто и блокчејн на Консензус 2024 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Consensus 2024 е високоочекуваниот годишен настан на CoinDesk кој служи како место за собирање на крипто, блокчејн и Web3 заедниците. Овој настан, кој се одржува долги години, е познат по своите влијателни говорници, проникливи дискусии и можности за вмрежување.

Откријте ја иднината на крипто и блокчејн на Консензус 2024 година

На Consensus 2024, учесниците ќе имаат шанса да се запознаат со најновите трендови, случувања и иновации во светот на крипто и блокчејн. Настанот ги обединува индустриските лидери, експерти, инвеститори и ентузијасти од сите страни на екосистемот.

За да присуствувате на Consensus 2024, едноставно одете на consensus.coindesk.com и регистрирајте се за настанот. Со купување на пропусница, ќе добиете пристап до мноштво знаење, можности за вмрежување и шанса да се поврзете со истомисленици кои се страстни за иднината на финансиите и технологијата.

Не пропуштајте го овој врвен настан. Регистрирајте се сега и обезбедете го вашето место на Consensus 2024!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести