Вести

November 10, 2023

Оптимизирање на CTR: идното рели на Dogecoin и потенцијалниот наплив на Биткоин

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Еден широко следен аналитичар е оптимист за иднината на Dogecoin (DOGE), најголемиот мемекоин по пазарна вредност, бидејќи крипто-пазарите продолжуваат да растат.

Оптимизирање на CTR: идното рели на Dogecoin и потенцијалниот наплив на Биткоин

Предвидувања за митингот на Dogecoin

Псевдонимниот трговец со крипто Калео предвидува дека „вистинскиот“ рели на Догекоин најверојатно ќе започне кон крајот на 2023 година. Според Калео, Догекоин би можел да доживее соби до 162% од сегашното ниво. Kaleo прикажува потенцијална цена за Dogecoin, очекувајќи дека ќе се движи повисоко во следната недела или две и потенцијално ќе достигне опсег помеѓу 0,90 и 0,10 долари. По период на консолидација, Калео предвидува уште еден митинг на приближно 0,15 долари. Додека Калео би сакал да види Dogecoin да достигне 1 долар или повисоко, тој верува дека веројатно нема да помине многу од 0,20 долари на овој митинг.

Иднината на Dogecoin против Bitcoin

Графиконите на Калео покажуваат дека Dogecoin може да се соберат за околу 1.900% во однос на Bitcoin откако потенцијално ќе го достигне дното во април 2024 година. Ова укажува на позитивни изгледи за идните перформанси на Dogecoin.

Потенцијален митинг на Биткоин

Калео го коментира и ценовното однесување на Биткоин, споредувајќи го со периодот по преполовувањето во 2020 година. Тој верува дека ако биткоинот се скрши над цената која последен пат беше забележана во мај 2022 година, може да се зголеми на сличен начин како и преполовувањето по 2020 година. Ова укажува на потенцијален нахакан тренд за Биткоин.

Заклучок

Накратко, предвидувањата на аналитичарот сугерираат позитивна перспектива и за Dogecoin и за Bitcoin. Се очекува Dogecoin да доживее значителни собири во блиска иднина, додека Bitcoin потенцијално би можел да забележи силен митинг доколку го надмине клучното ниво на цените. Инвеститорите треба да ги земат предвид овие сознанија кога донесуваат инвестициски одлуки на пазарот на крипто.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести