Вести

November 1, 2023

Оптимизирање на обезбедувањето услуги: Процесот на апликација и неговото влијание

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Во интервју за CoinDesk, Сајмон Барнби, главен маркетинг директор на Archax, изјави дека сите се во иста состојба како нив кога станува збор за аплицирање за обезбедување на услуги. Тој нагласи дека на сите учесници им е дозволено да ја обезбедат услугата додека трае процесот на аплицирање. Барнби спомна дека доколку некој учесник успешно го помине процесот на аплицирање, тој се смета за позитивен. Меѓутоа, доколку некој учесник не помине, ќе мора да престане да ја дава услугата.

Оптимизирање на обезбедувањето услуги: Процесот на апликација и неговото влијание
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести