Вести

November 16, 2023

Ноктурн v1: Овозможување на приватни сметки во синџирот на Ethereum

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Nocturne, протокол кој овозможува приватни сметки во синџирот, успешно го распореди Nocturne v1 на главната мрежа на Ethereum. Ова распоредување е значајна пресвртница во потрагата по поприватен и достапен Ethereum. Корисниците сега можат да искусат компатибилен и лесен производ кој наликува на приватна сметка на ланец.

Ноктурн v1: Овозможување на приватни сметки во синџирот на Ethereum
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести