Вести

February 14, 2024

Најнови ажурирања за Топ монети: DOGE, SHIB и BONK Видете ги добивките

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Според CoinMarketCap, повеќето монети поставуваат нови локални врвови. Еве ги најновите ажурирања за врвните монети:

Најнови ажурирања за Топ монети: DOGE, SHIB и BONK Видете ги добивките

DOGE / УСД

  • Стапката на DOGE се зголеми за 0,55% во последните 24 часа.
  • На дневниот графикон, цената на DOGE го тестираше нивото на отпор од 0,08306 $. Ако лентата се затвори близу или над оваа ознака, наскоро може да видиме поместување нагоре во зоната 0,086 $.
  • DOGE моментално се тргува по 0,0829 долари.

SHIB / УСД

  • SHIB забележа помала добивка во споредба со DOGE, зголемувајќи се за 0,08%.
  • Од техничка перспектива, биковите покажуваат издржливост бидејќи дневната свеќа веројатно ќе го затвори нахакан.
  • Доколку нема значителни промени до крајот на денот, трговците може да очекуваат избивање на отпорот и тест на зоната од 0,00001 долари.
  • SHIB моментално се тргува по 0,00000962 долари.

БОНКА/УСД

  • BONK е еден од најголемите добитници на денешницата, со пораст од 7,27%.
  • Цената на BONK се приближува до нивото на отпор од 0,00001450 $. Ако купувачите можат да го задржат својот моментум, може да видиме континуиран пораст на областа од 0,000016 долари.
  • BONK моментално се тргува по цена од 0,00001378 долари.

Ве молиме имајте предвид дека мислењата изразени во оваа статија се на авторите и не ги претставуваат ставовите на U.Today. Доставените финансиски и пазарни информации се само за информативни цели. Важно е да спроведете сопствено истражување и да се консултирате со финансиски експерти пред да донесете какви било инвестициски одлуки. Иако веруваме дека содржината е точна од датумот на објавување, некои споменати понуди можеби повеќе не се достапни.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести