Вести

October 31, 2023

Нахакан моделот на Биткоин укажува на потенцијален пораст на цената од 10%.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Во една неодамнешна стратегија за сесија, ветеранот на крипто трговецот Тоне Вејс нагласува нахакан модел кој се формира во Биткоин (БТК) што може да доведе до значително пробивање. Со големо следење од 123.000 претплатници на YouTube, Vays предвидува потенцијален пораст на цената на Биткоин од 10%.

Нахакан моделот на Биткоин укажува на потенцијален пораст на цената од 10%.

Нахакан модел на цена

Вејс истакнува дека Биткоинот моментално се консолидира во чист канал на четиричасовната табела, со опсег помеѓу приближно 34.858 долари и 33.701 долари. Сè додека Биткоинот останува над 33.500 долари, нахакан сентимент опстојува. Вејс го опишува каналот како „прекрасен“ и верува дека поверојатно е пробивање наопаку отколку дефект.

Целна цена

Откако ќе се потврди пробивот, Вејс поставува „разумна цел“ од осум до 10% митинг во цената на Биткоин. Овој потенцијален бран може да обезбеди можност за трговците и инвеститорите да капитализираат од движењето на пазарот.

Нивоа на поддршка

Во случај на поправка, Вејс сугерира дека Биткоин може да најде поддршка пред да ја достигне границата од 30.000 долари. Тој го идентификува нивото од 28.000 долари како „чудовиште област на поддршка“ поради присуството на клучните подвижни просеци. Сепак, Вејс забележува дека колку подолго е потребно за да се случи повлекување, толку подвижните просеци ќе се зголемуваат.

Заклучок

Биткоинот моментално се тргува по 34.368 долари, а со формирањето на нахакан модел, постои потенцијал за значителен пробив. Трговците и инвеститорите треба внимателно да го следат ценовното дејство и да ги земат предвид целните нивоа споменати од Vays. Важно е да се спроведе темелно истражување и да се внимава кога се донесуваат инвестициски одлуки во Биткоин или кои било други дигитални средства.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести