Вести

November 14, 2023

Насилно предвидување на Вуд: Крипто пазар од 25 трилиони долари до 2030 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Во светот на криптовалутите, постои растечки оптимизам за нејзиниот иден потенцијал. Една истакната личност, Вуд, е особено нахакан за крипто и предвидува значителен раст на пазарот.

Насилно предвидување на Вуд: Крипто пазар од 25 трилиони долари до 2030 година

Нахакан на Crypto

Вуд верува дека на крајот ќе биде одобрен spot ETF (Exchange-Traded Fund), што би можело да има трансформативен ефект на пазарот на криптовалути. Ова одобрување ќе послужи како катализатор за пазарната капа да се искачи од сегашните 1 трилион долари на неверојатни 25 трилиони долари до 2030 година.

Структура на превртена пирамида

Следејќи ја структурата на превртената пирамида, важно е однапред да се истакнат клучните точки. Предвидувањата на Вуд за пазарна капа од 25 трилиони долари за криптовалути до 2030 година е главниот чекор од неговиот нахакан став за крипто.

Заклучок

Оптимистичките погледи на Вуд за иднината на криптовалутите се засноваат на потенцијалното одобрување на спот ETF. Ова одобрување може да доведе до значително зголемување на пазарната капа, достигнувајќи 25 трилиони долари до 2030 година. Инвеститорите и ентузијастите треба да внимаваат на овој развој бидејќи може да претставува профитабилна можност во наредните години.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести