Вести

November 7, 2023

Наплив на Chainlink и XRP паричници додека цените достигнуваат највисоки вредности на сите времиња

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Бројот на големи паричници Chainlink (LINK) достигна нов историски максимум, според најновите податоци од водечка фирма за криптоаналитика. Овој наплив на паричници со најмалку 1.000 ЛИНК доаѓа бидејќи цената на оригиналниот имот на проектот се зголеми на новото високо ниво во последните 19 месеци.

Наплив на Chainlink и XRP паричници додека цените достигнуваат највисоки вредности на сите времиња

Напливот на цените на Chainlink

Chainlink, децентрализиран провајдер на Oracle, го виде својот мајчин имот, LINK, кој го исчисти нивото на цената од 13,00 долари за прв пат од април 2022 година. Во моментот на пишување, LINK се тргува со 13,07 долари. 13-то рангирана крипто-средство по пазарна вредност доживеа скоро 8% зголемување во изминатите 24 часа и над 72% во изминатиот месец.

Перспектива на аналитичарот

Псевдонимниот крипто аналитичар The Flow Horse верува дека LINK само што го започнува својот нагорен тренд. И покрај загриженоста за купување на LINK по нејзината сегашна цена, The Flow Horse предвидува дека цената помеѓу 11,00 и 8,50 долари ќе изгледа незначителна во иднина, бидејќи пазарот на крипто продолжува да расте.

XRP паричници, исто така, во пораст

Покрај порастот на ЛИНК паричниците, паричниците кои содржат помеѓу 100.000 и 1 милијарда XRP сега го имаат највисокото ниво на имот оваа година. XRP моментално се тргува со 0,71 $, доживувајќи скоро 9% пораст во изминатите 24 часа.

Заклучок

Бројот на големи Chainlink и XRP паричници кои достигнуваат највисоко ниво на сите времиња укажува на зголемен интерес и инвестиции во овие криптовалути. Бидејќи цените на LINK и XRP продолжуваат да растат, инвеститорите се оптимисти за идниот потенцијал на овие средства. Важно е инвеститорите да спроведат сопствено истражување и да бидат претпазливи кога прават високоризични инвестиции во криптовалути.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести