Вести

November 16, 2023

Напливот на активноста на китовите и новите адреси ја зголемуваат цената на YFI до 10.242 долари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Протоколот за децентрализирано финансии (DeFi) базиран на Ethereum доживеа значителен пораст на цената поради неодамнешното зголемување на активноста на китовите и новите адреси. Основното средство на протоколот, YFI, моментално се тргува по 10.242 долари.

Напливот на активноста на китовите и новите адреси ја зголемуваат цената на YFI до 10.242 долари

Наплив на активност на китови и нови адреси

Според крипто-аналитичката фирма Santiment, бројот на YFI трансакции вредни повеќе од 100.000 долари неодамна го достигна највисокото ниво од јули 2022 година. Дополнително, растот на новите адреси експоненцијално се зголемува, како што објави Santiment.

Високи и тековни перформанси на YFI за сите времиња

И покрај неодамнешните добивки, YFI сè уште е намален за скоро 89% од својот историски максимум од 90,786 долари, кој беше постигнат во мај 2021 година.

Надоместоците за Ethereum се во пораст

Santiment, исто така, нагласува дека надоместоците за Ethereum се зголемија на највисоките нивоа во последните четири месеци.

Нахакан пристрасност на пазарот на крипто

Santiment сугерира дека трговците со дигитални средства на целокупниот пазар на крипто сè уште одржуваат нагорна пристрасност. Овој историски тренд често доведе до израмнување или избледување на пазарот.

Заклучок

YFI, 129-то рангирана крипто-средство по пазарна вредност, забележа извонреден пораст од над 71% во изминатите седум дена. Сепак, инвеститорите треба да бидат претпазливи и да спроведат темелно истражување пред да се вклучат во високоризични инвестиции во биткоин, криптовалути или дигитални средства.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести