Вести

November 6, 2023

Монета Shiba Inu: Одржување на нагорен тренд во услови на консолидација на Bitcoin

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Altcoins како Shiba Inu Coin (SHIB) продолжија да ги одржуваат своите нагорни трендови во текот на изминатите неколку недели дури и кога Bitcoin (BTC) се консолидира под 35.000 долари. Втората по големина мем-монета, потисната над отпорот истакнат на 0,000008 $ минатата недела, зајакнувајќи го нахакан стисок и последователно очекуваното искачување над $0,000001.

Монета Shiba Inu: Одржување на нагорен тренд во услови на консолидација на Bitcoin

Предвидување на цената на монетите на Shiba Inu

Цената на Shiba Inu се наоѓа помеѓу поддршката обезбедена од 100-дневниот експоненцијален поместен просек (EMA) (сина) на 0,00000774 долари и отпорот како што е нагласен со 200-дневната EMA (виолетова) на 0,00000836 долари.

Монетата мем, со пазарна капа вредна 4,8 милијарди долари, се тргува за 0,00000819 долари во понеделникот поддржана од 165 милиони долари во обем на тргување. Врз основа на нагорната позиција на јачината на рамнотежа (OBV) биковите SHIB имаат предност и со мало притискање, цената би можела да експлодира преку непосредниот отпор и да го затвори јазот на 0,00001 $.

Според нивоата на поправка на Фибоначи, Shiba Inu има потенцијал да се искачи за 61,8% над најниската цена во октомври од 0,00000667 до 0,00000956 долари на краток рок.

Сепак, 200-дневното и нивото на Фибоначи од 38,2% се најголемите непосредни блокади. Трговците би биле во потрага по нов нахакан почеток над овие две клучни нивоа. Купете нарачки поставени над највисокиот отпор од двата - 38,2% Fibo ќе почне да ги заклучува добивките од 0,00000956 $, но многу нахакан трговците можеби ќе сакаат да почекаат додека SHIB не се искачи над 0,00001 $.

Инвеститорите не можат веднаш да ја исклучат можноста за падови под 0,000008 долари, што би дополнило притисок врз големата поддршка на 10-дневната ЕМА. 50-дневната ЕМА (црвена) на 0,00000757 долари ќе биде во линија за да го апсорбира вишокот на продажен притисок што веројатно ќе ја поттикне Shiba Inu да ја зголеми ликвидноста на 0,0000072 долари и на најниската поддршка во октомври - 0,00000667 долари.

Трансакциите со Shibarium се зголемија на 3,8 милиони бидејќи Shibburn падна за 88%

Shibarium, протоколот за решенија за скалирање на слојот 2 на Ethereum посветен на мрежата Shiba Inu, обработи нешто над 3,8 милиони трансакции од неговото лансирање на главната мрежа во август.

Според истражувачот на блокчејн Shibarium, протоколот за скалирање моментално може да се пофали со 1,53 милиони блокови со просечно време на блок од 5,1 секунди. Трансакциите на новиот протокол чинат приближно 1,81 Gwei.

Програмата за стапка на согорување на токени Shiba Inu претрпе голем неуспех, пад од 88% во последните 24 часа. Само 900.779 SHIB токени се отстранети од оптек во тој период, со што расположивата понуда на 580 трилиони.

Шиба Ину има вкупна понуда од нешто повеќе од 589 трилиони токени, најмалку 410 трилиони токени се отстранети од понудата, со околу 9,3 трилиони протоколи за влогови.

Програмата за стапка на Shibburn е клучна за екосистемот. Нејзиното огромно снабдување со токени е обвинето за лошите перформанси на цената на Shiba Inu од надополнувањето во 2021 година. Заедницата се надева дека со намалување на расположливото снабдување, Шиба Ину ќе биде во позиција да го зголеми и имитира претходната трка со бикови до историски максимум од 0,00008616.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести