Вести

November 1, 2023

Максимизирање на профитот на крипто-пазарите 24/7: Можности за трговци со моментум

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Крипто пазарите работат 24/7, што претставува предизвик за трговците кои имаат други секојдневни обврски. Дополнително, значителен број учесници на овие пазари се непрофесионални инвеститори на мало. Како резултат на тоа, нивното внимание кон пазарот е ограничено, што доведува до задоцнети реакции.

Максимизирање на профитот на крипто-пазарите 24/7: Можности за трговци со моментум

Можности за трговците со моментум

Ограничувањата на вниманието на крипто-пазарите создаваат можности за трговците со моментум базирани на правила. Овие трговци можат да профитираат од задоцнетите реакции на учесниците на пазарот, кои можеби нема да можат брзо да реагираат поради нивните други одговорности.

Заклучок

Човечките ограничувања за тргување со пазар кој никогаш не се затвора, во комбинација со присуството на непрофесионални инвеститори на мало, придонесуваат за задоцнетите реакции на крипто-пазарите. Ова им дава импулс на трговците со можности да профитираат од неефикасноста на пазарот. Трговците треба да бидат свесни за оваа динамика и да размислат за инкорпорирање на стратегии засновани на правила за да ги искористат предностите од одложените реакции.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести