Вести

November 8, 2023

Крипто-трговецот предвидува дека Солана (SOL) ќе се искачи над 100 долари, нагорен момент и дно за циклусот за Lido DAO (LDO)

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Трговец со крипто, кој точно го нарече падот на пазарната цена на Биткоин (BTC) за 2018 година, предвидува дека Солана (SOL) лесно ќе се искачи над 100 долари.

Крипто-трговецот предвидува дека Солана (SOL) ќе се искачи над 100 долари, нагорен момент и дно за циклусот за Lido DAO (LDO)

Псевдонимниот аналитичар Блунц им кажува на своите 226.000 следбеници на платформата за социјалните медиуми X дека конкурентот на Ethereum (ETH) Солана најверојатно ќе се зголеми за повеќе од 218% од сегашната вредност по долга фаза на акумулација.

„Овие акумулации на висока временска рамка паузи по 90% повлекувања се нештата од кои се направени соништата. Според мое мислење, нема отпорност на висока временска рамка до 137 долари на SOL“

Тој, исто така, вели дека Солана покажува надолен моментум откако излегол од надолниот канал.

„SOL baby, ајде да одиме. Акумулација на LTF (ниска временска рамка) и пробивање на каналот“

Солана се тргува за 42,95 долари во моментот на пишување.

Трговецот, исто така, тежи на давателот на услуги за акумулација на течност Lido DAO (LDO). Според Bluntz, парот LDO против Bitcoin (LDO/BTC) можеби веќе издлабил низок циклус.

„ЛДО/БТК од самиот почеток. Обидувајќи се да го задржите нивото на главата за тоа и да не се занесувате, но добри се шансите ова да е циклус на дното против БТК“

Гледајќи го LDO наспроти американскиот долар (LDO/USD), Bluntz вели дека парот трепка нахакан поставеност на четиричасовната табела.

„ЛДО се консолидира над претходното високо ниво, подготвувајќи се за следното обележување според мое мислење. Навистина ми се допаѓа ова поставување

LDO/BTC се тргува за 0,0000555 BTC (1,97 $) во моментот на пишување.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести