Вести

November 1, 2023

Крипто китовите преместуваат милиони во Ethereum и Shiba Inu: Што треба да знаете

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Крипто китовите неодамна направија значителни трансфери на Ethereum (ETH) и Shiba Inu (SHIB) во вредност од стотици милиони долари. Овие трансакции беа откриени од блокчејн тракерот Whale Alert.

Крипто китовите преместуваат милиони во Ethereum и Shiba Inu: Што треба да знаете

Трансфери на Ethereum

Според податоците на синџирот добиени од Whale Alert, голем држач на крипто префрлил 150.000 ETH од непознат паричник во крипто берзата Kraken. Овој трансфер беше направен во три посебни трансакции, од кои секоја се состои од еднаков износ на ETH. Вкупната вредност на поместениот ЕТХ изнесуваше приближно 269,8 милиони долари. Во моментот на пишување, Ethereum се тргува по 1.803 долари.

Трансфер на Шиба Ину

Whale Alert, исто така, откри значителен трансфер на Shiba Inu memecoin. Кит префрли речиси 4,5 трилиони SHIB, вредни нешто помалку од 36 милиони долари, од непознат паричник во друг непознат паричник. Тековната трговска цена на Shiba Inu е 0,00000799 $.

Други трансфери

Покрај трансферите на Ethereum и Shiba Inu, Whale Alert идентификуваше големи сопственици на крипто кои преместуваат различни количини на XRP и Solana (SOL). Заедничката вредност на овие трансфери е над 98 милиони долари. XRP моментално вреди 0,604 долари, додека Солана се тргува по 36,60 долари.

Заклучок

Овие неодамнешни трансфери од крипто китови го истакнуваат значителното движење на средствата на пазарот на криптовалути. Инвеститорите треба да останат информирани за таквите трансакции и да ги земат предвид кога донесуваат одлуки за инвестирање.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести