Вести

February 12, 2024

Крипто заедницата дебатира за иднината на XRP, нахакан изглед на Биткоин и потенцијалниот раст на Шиба Ину

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

XRP заедницата дебатира за иднината на токенот

Во текот на викендот, заедницата XRP се вклучи во страсна дебата за иднината на токенот XRP. Дискусијата беше поттикната од објавата на Ник „Crypto Crusader“ (@NCashOfficial), кој го означи токенот поврзан со Ripple како „измама“ и тврдеше дека е „мртов“. Ник го истакна растечкиот страв, несигурност и сомнеж (FUD) меѓу поддржувачите на знакот поради неговите слаби перформанси и покрај успехот на Рипл. Тој, исто така, го спомна влијанието на падот на FTX, за кој некои веруваа дека негативно ќе влијае на главните размени како Binance и Coinbase. Сепак, пазарот се врати во јануари 2023 година, докажувајќи дека сомнежите грешат. Пораката на Ник до обожавателите на XRP беше јасна: XRP не треба да го држат оние со слабо срце, особено за време на периоди на висока нестабилност и нарушено расположение. Објавата привлече значително внимание од ентузијастите на XRP, со одговори кои се движеа од оптимистички до нагласување на долгорочните инвестициски стратегии и вредноста на развојот на Ripple.

Крипто заедницата дебатира за иднината на XRP, нахакан изглед на Биткоин и потенцијалниот раст на Шиба Ину

Насилното преземање на биткоинот на Самсон Моу

Извршниот директор на Jan3, Самсон Моу неодамна ја сподели својата нахакан перспектива за Bitcoin. Во објава, тој изјави дека шокот од понудата што произлегува од претстојното преполовување на Биткоин, што се очекува во средината на април, никогаш нема да го исполни шокот на побарувачката. Моу го истакна неодамнешното зголемување на цената на Биткоин, истакнувајќи дека оние кои предвидуваа пад до 30.000 долари замолкнаа. Од сега, Bitcoin се тргува по 48.904 долари, што претставува зголемување од 14,15% во текот на изминатата недела.

Шиба Ину се приближува до 1,3 трилиони SHIB отпор

Друг значаен развој во текот на викендот беше потенцијалниот пробив на отпорот од 1,3 трилиони SHIB од Shiba Inu. Оваа пресвртница укажува на позитивен тренд за криптовалутата и сугерира потенцијално нагорно движење на нејзината вредност.

Овие три вести го привлекоа вниманието на крипто заедницата и ги истакнуваат тековните дебати и случувања во индустријата. Без разлика дали се работи за иднината на XRP, нахакан сентимент кон Bitcoin или потенцијалниот раст на Shiba Inu, крипто пазарот продолжува да се развива и да претставува можности за инвеститорите и за ентузијастите.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести