Вести

October 31, 2023

Крипто аналитичар предвидува пораст на потенцијалот на Ethereum за 21%, а трендот на пораст на Bitcoin продолжува

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Крипто аналитичар кој точно го предвиде врвот на биковиот пазар на Биткоин во 2021 година, верува дека Ethereum е добро позициониран за понатамошни придобивки. Аналитичарот, познат како Пентоши, сугерира дека Ethereum може да се зголеми за повеќе од 21% од неговата сегашна вредност. Според Пентоши, Ethereum влезе во нов опсег на тргување и преминувањето на долната граница на овој опсег укажува на потенцијален нагорен потег. Дополнително, Пентоши забележува дека Ethereum против Bitcoin е коригиран на клучно психолошко ниво, што укажува на веројатно отскокнување. Аналитичарот, исто така, дава увид за Биткоин, наведувајќи дека сè додека остане над опсегот од 31.500-32.500 долари, тој ќе продолжи со својот нагорен тренд. Пентоши предвидува дека Биткоинот би можел да се зголеми над нивото од 40.000 долари во наредните недели. И на крај, аналитичарот ги ажурира изгледите за алткоинот Fetch.AI, очекувајќи период на консолидација пред да се движи кон највисокиот опсег од 0,496 долари. На инвеститорите им се советува да спроведат сопствено истражување и да бидат претпазливи кога инвестираат во криптовалути или дигитални средства.

Крипто аналитичар предвидува пораст на потенцијалот на Ethereum за 21%, а трендот на пораст на Bitcoin продолжува
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести