Вести

November 8, 2023

Крипто аналитичарите предвидуваат пораст на цената на Ethereum, чија цел е 2.400 долари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Крипто аналитичарите предвидуваат пораст на цената на Ethereum (ETH) во наредните месеци. Според графиконот споделен од псевдонимниот трговец Блунц, се очекува ETH да доживее кратка корекција пред да скокне на речиси 2.400 долари. Bluntz ги советува инвеститорите да ги искористат предностите на сите падови на цената под 1.720 долари за да акумулираат повеќе ETH. Колегата трговец Credible Crypto споделува слична перспектива, наведувајќи дека ЕТХ веројатно нема повторно да падне под 1.500 долари. Сепак, и двајцата аналитичари веруваат дека може да дојде до повлекување пред цената да продолжи да расте. Тие очекуваат ЕТХ да достигне 1.700 долари пред да се упатат кон регионот од 2.000 долари. Вреди да се напомене дека ако цената на Биткоинот продолжи да расте, повлекувањето на ЕТХ може да биде помалку веројатно. На инвеститорите им се советува да направат сопствено истражување и да бидат претпазливи кога инвестираат во криптовалути.

Крипто аналитичарите предвидуваат пораст на цената на Ethereum, чија цел е 2.400 долари
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести