Вести

November 1, 2023

Криптостратегот предупредува за повлекување на Dogecoin, Ethereum и Fetch.ai кои покажуваат потенцијал за собири

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Криптостратег предупредува дека Dogecoin (DOGE) може да доживее длабоко повлекување откако не успеа да го пробие клучното ниво на отпор. Псевдонимниот аналитичар, Rekt Capital, забележува дека Dogecoin го почитувал својот повеќемесечен дијагонален отпор минатата недела, што укажува на потенцијален пад на неговата поддршка од околу 0,053 долари. Неодамнешното неделно затворање под отпорот на врвот на каналот сугерира дека пробивањето на DOGE е одложено, со претходни слични затворања што резултираа со движење надолу. Меѓутоа, ако DOGE може да ги задржи своите врвови и да го врати врвот на каналот како поддршка, сè уште може да има шанса за нагорен потег. На неделниот графикон, DOGE треба да го претвори отпорот од 0,07 долари во поддршка за да го потврди пробивањето на каналот. Во моментот на пишување, DOGE се тргува по 0,0697 долари.

Криптостратегот предупредува за повлекување на Dogecoin, Ethereum и Fetch.ai кои покажуваат потенцијал за собири

Покрај Dogecoin, стратегот ги следи и Ethereum (ETH) и Fetch.ai (FET). Rekt Capital верува дека Ethereum е подготвен за рели откако ќе го преврти отпорот од 1.600 долари во поддршка. Аналитичарот сугерира дека ЕТХ би можел да ги следи стапките на Биткоин (БТК), кој неодамна избувна од опсегот на неговата повторна акумулација. Во моментот на пишување, ЕТХ се проценува на 1.813 долари. Што се однесува до Fetch.ai, Rekt Capital предвидува нагорно продолжување доколку FET остане над својата месечна поддршка на 0,3633 долари. Неодамнешниот митинг од +77% и способноста да се одржи нивото на црна поддршка ќе биде од клучно значење за FET да се соберат повисоко. Во моментов, FET се тргува со 0,363 долари.

Како заклучок, Dogecoin се соочува со можност за повлекување додека се бори да го надмине клучното ниво на отпор. Ethereum и Fetch.ai, од друга страна, покажуваат знаци на потенцијални собири додека ги пробиваат важните нивоа на отпор. Трговците и инвеститорите треба внимателно да ги следат овие криптовалути и да ги разгледаат споменатите нивоа на поддршка и отпор за да донесат информирани одлуки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести