Вести

November 15, 2023

Креирајте приспособени мрежи за слој-2 со OP Stack: Користи од Coinbase и повеќе

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

OP Stack е збир на софтверски алатки развиени од OP Labs кои им овозможуваат на компаниите брзо да креираат свои сопствени приспособени мрежи на слој-2. Произлезено од Optimism, втората по големина мрежа на слој-2 на Ethereum, OP Stack беше искористена од истакнати компании како Coinbase за да изградат сопствен блок-лај-2, Base.

Креирајте приспособени мрежи за слој-2 со OP Stack: Користи од Coinbase и повеќе
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести